Opublikowano

Znajdź swój wymarzony zestaw do destylacji w Olsztynie!

sklep stacjonarny z destylatorami - Królestwo Mocy

Kto czasem nie lubi sięgnąć po kieliszek dobrego wina, czy butelkę piwa? Jednak rzadko zastanawiamy się nad tym, w jakich procesach otrzymuje się alkohole i jakie akcesoria są niezbędne do tego, aby dany alkohol został pozyskany we właściwy sposób. Niniejszy artykuł przedstawia nie tylko samo zagadnienie, jakim jest destylacja, ale także przedstawia asortyment, który jest niezbędny do tego, aby ją przeprowadzić.

sklep z destylatorami online - aparatura do destylacji

Czym tak naprawdę jest destylacja?

W chemii destylacja stanowi szeroko stosowaną technikę analizy chemicznej do charakteryzowania materiałów poprzez ustalanie wskaźnika czystości i do oddzielania wybranych składników z pełnej matrycy. Technika ta jest jeszcze szerzej stosowana w chemii preparatywnej oraz w całym przemyśle wytwórczym jako środek do oczyszczania produktów i półproduktów chemicznych. Operacje destylacji różnią się ogromnie pod względem wielkości i złożoności od operacji produkcyjnych w skali pół-mikro do operacji produkcyjnych „tysięcy ton rocznie”. Do celów analitycznych stosuje się zwykle skalę laboratoryjną.

Chemicy używają destylacji do oczyszczania związków w roztworze lub do oddzielania mieszanin substancji rozpuszczonych. Na przykład różne związki mają różne temperatury wrzenia. Ta właściwość oznacza, że bardziej lotny związek będzie parował w niższej temperaturze niż mniej lotny związek.

Spójrzmy na to w ten sposób: wyobraź sobie, że masz mieszaninę dwóch związków. Jeśli te związki mają różne temperatury wrzenia, można je rozdzielić za pomocą destylacji. W procesie wykorzystuje się substancje, które łatwo zmieniają swoje „stany skupienia” z fazy ciekłej na gazową i z powrotem na ciekłą.

Destylacja to po prostu ogrzanie cieczy do temperatury wrzenia, a następnie skraplanie oparów na zimnej powierzchni. Aby usunąć twardość z wody można gotować w czajniku i na parze, która jest wytwarzana skondensowana na zimnej powierzchni, dając czystą wodę wolną od minerałów i wszystkich innych rodzajów zanieczyszczeń. Sole wapnia i magnezu które stanowią twardość pozostają w czajniku. Natura prowadzi swoją własną destylację w postaci deszczu – słońce wyparowuje wodę z powierzchni jezior i oceanów, pozostawiająca za sobą sól i zanieczyszczenia. Chmury zaczynają się formować, a następnie skraplać i woda spada na ziemię.

destylatory i akcesoria do destylacji do kupienia w internecie

Tak więc destylacja nie jest jakimś tajemniczym tematem, ani też nie jest groźna. To jest tak powszechne zjawisko jak ulewny deszcz lub czajnik do gotowania i wywoływania kondensacji na pobliskim oknie. Jest także równie nieszkodliwe. Jak możesz sobie wyobrazić, rzeczywista praktyka destylacji jest trochę bardziej skomplikowana niż to, co opisano powyżej, a w kolejnych punktach zapoznasz się również z wymaganym do tego celu sprzętem i procedurami związanymi z wytwarzaniem destylatów, czyli różnych szczególnych gatunków wysokoprocentowych alkoholi, takich jak gin czy wódka.

W rzeczywistości istnieją dwa różne rodzaje destylatów, do wyboru można je stosować w zależności od wymaganego poziomu czystości produktu. Whisky używa jeden typ, raczej prosty w konstrukcji, ponieważ ma wymagany tylko skromny poziom czystości. Z drugiej strony produkcja ginu i wódki wymaga znacznie więcej wyrafinowania, i w tym przypadku niezmiernie istotny jest wybór odpowiedniego typu destylatora, ponieważ pożądany jest bardzo wysoki poziom czystości. Królestwo mocy to sklep, który posiada w swojej ofercie wszystko, czego potrzebujesz do produkcji różnego rodzaju alkoholi. Na stronie sklepu można odnaleźć między innymi zbiorniki do destylacji, wykonane z różnych materiałów i o różnej pojemności.

Królestwo Mocy - sklep stacjonarny i online z aparaturą do destylacji, aabratek

Jaka aparatura jest niezbędna do przeprowadzenia procesu destylacji?

Aparatura niezbędna do przeprowadzenia destylacji to przede wszystkim destylator. Jest to instrument destylacyjny, składający się z naczynia na materiał roślinny i wodę, skraplacza do chłodzenia i skraplania wytworzonej pary oraz metody zbierania lub „odbieralnika”. Materiał z odpowiedniej części instalacji do ekstrakcji zanurza się w wodzie w naczyniu destylacyjnym. Następnie jest podgrzewany do temperatury wrzenia, a para wodna (para wodna) przenosi lotne oleje. Woda chroni niektóre elementy, zapobiegając przegrzaniu, ponieważ temperatura nie przekracza 100 ° C (temperatura wrzenia wody przy normalnym ciśnieniu). Jednak destylacja może być długim procesem, a woda może uszkodzić niektóre inne związki.

Akcesoria do wytwarzania różnego rodzaju alkoholi zaczynają się już od prostego destylatora, który jest po prostu ogrzewaną komorą z rurką wylotową pary, która jest chłodzona w celu skroplenia alkoholu, po znacznie bardziej złożony asortyment, który zazwyczaj zawiera kolumnę frakcjonującą, aby zmaksymalizować powierzchnię kondensacji i zwiększyć czystość końcowego produktu. Rodzaj destylatu, który kupujesz, zależy od tego, jak czysty chcesz mieć gotowy napój; nadal garnek stworzy mniej czysty produkt o niższej wytrzymałości, ale także pozwoli na zacieranie smaków, pożądane przy produkcji tradycyjnej whisky i koniaku. Odruch wciąż stworzy gotowy alkohol o wyższej jakości i wyższej czystości, potrzebny do produkcji klarownych alkoholi, takich jak gin, wódka i te, które wytwarza się przez namaczanie owoców i innych roślin.
Królestwo mocy posiada w swojej ofercie destylatory elektryczne oraz gazoweDestylacja typu aabratek jest możliwa przy zastosowaniu różnego rodzaju zestawów do produkcji alkoholu o różnej pojemności z destylatorami jedno- oraz dwupłaszczyznowymi.

aparatura do produkcji bimbru, destylatory i akcesoria do destylacji - sklep stacjonarny

Dla bardziej wymagającego gorzelnika, który chce mieć cały niezbędny sprzęt, poniższe pozycje mogą być zakupione osobno w zależności od indywidualnych cech i wymagań każdego alembika. Nasza aparatura do bimbru obejmuje zarówno bardzo podstawowe przedmioty, takie jak miedziane wiadra, jak i bardziej specyficzne elementy, takie jak miedziana soczewica rafinacyjna, która może być używana tylko z określonymi modelami alembików.

Posiadamy również przyrządy enologiczne, wykorzystywane podczas procesu destylacji oraz do analizy wina. Dla wygody użytkownika w opisie każdego urządzenia wymieniono również dodatkowe akcesoria.

 • Termometry;
 • Kolumny destylacyjne;
 • Zbiorniki do prowadzenia procesu destylacji;
 • Osprzęt do destylatora, w tym między innymi: – chłodnice, grzałki, katalizatory, mufy, przyłączki, reduktory, skraplacze, różnego rodzaju śruby, uchwyty i uszczelki;
 • Złącze kołnierzowe, tzw. „szeroki wlew”;
 • Zawory kulowe do rury tłocznej;
 • Palniki gazowe;
 • Miedziany ustnik papugi;
 • Alkoholomierze i inne;
 • Dyfuzory olejków eterycznych;
 • Miedziane i mosiężne zawory i systemy uszczelnień;
 • Plastikowe, drewniane oraz szklane beczki;
 • Butelki do rozlewania alkoholi;
 • Zaprawki do bimbru, drożdże oraz esencje do alkoholu.

Wszystkie te akcesoria, jak również zaprawki do bimbru można zakupić na stronie krolestwomocy.pl

sklep stacjonarny z destylatorami - Królestwo Mocy

Znajdź swój wymarzony zestaw do destylacji w Olsztynie!

Jeżeli interesuje Cię temat, jakim jest destylacja to masz miejsce w Olsztynie gdzie znajdziesz  swój  wymarzony zestaw akcesoriów, który pomoże Ci tworzyć najbardziej wykwintne alkohole domowe, nie mogłeś trafić lepiej! Królestwo Mocy to zarówno internetowy, jak też stacjonarny sklep, w którym z powodzeniem kupisz wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia, jak najlepszych alkoholi.

Od początku działalności naszego przedsiębiorstwa przyświeca nam przede wszystkim pasja do tworzenia rzeczy nowych i nietypowych. W naszej ofercie znajdują się różnego rodzaju destylatory, zbiorniki, akcesoria do destylacji oraz wiele innych rzeczy, które można wykonać przy użyciu stali nierdzewnej, tak aby spełnić nawet najbardziej wyrafinowane oczekiwania naszych klientów.

Jesteśmy bezpośrednim producentem oferowanego przez nas oporządzenia, a co za tym idzie każdy zestaw, zbiornik, destylator, kolumna, rurka czy skraplacz, zostały zrobione przez nas. Nasz zespół to doświadczeni specjaliści, zajmujący się od lat obróbką stali nierdzewnej, tym samym dajemy Państwu jakość wykonania całego naszego asortymentu na możliwie najwyższym poziomie.

Nasza firma jest w stanie wykonać każdy destylator, każdą kolumnę według projektu klienta, stale utrzymując przy tym jak najwyższy poziom jakości wykonania.

Obsługa naszego sklepu sprawnie i chętnie odpowiada na wszelkie zapytania ze strony klientów, w związku z czym w razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu. W Olsztynie osobiście możesz odwiedzić nasz sklep stacjonarny a dla klientów z dalszych części kraju chętnie odpowiadamy mailowo. Jeśli mają Państwo dylemat co do tego, który destylator pasowałby do Państwa potrzeb – również zachęcamy do kontaktu. Z pewnością nasza wiedza na temat procesu destylacji sprawi, że rozwieją się Państwa wszelkie wątpliwości, pomagając w dokonaniu jak najlepszego wyboru.

Mamy do dyspozycji własną halą produkcyjną oraz duży park maszynowy, co pozwala nam realizować najróżniejsze projekty z zakresu produkcji różnorakich akcesoriów ze stali nierdzewnej. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej lub sklepu stacjonarnego w Olsztynie i wyboru jednego z najlepszych zestawów do bimbrownictwa i destylacji.