Opublikowano

Jak zrobić bimber?

Jak zrobić bimber? Producent urządzeń do destylacji Królestwo Mocy

Jak zrobić bimber?

Oglądałeś kiedyś filmy i zastanawiałeś się, jak mówią, że robią bimber w swoim domu? Cóż, to nie jest fizyka jądrowa! W rzeczywistości jest to całkiem łatwe do zrobienia w domu. Sprawdź ten poradnik, jak samodzielnie zrobić bimber, który zawiera ciekawe informacje na temat bimbru!

Jak zrobić bimber? Producent urządzeń do destylacji Królestwo Mocy

Czym jest bimber?

Bimber to destylowany alkohol wytwarzany z dowolnego ziarna lub owocu, w zależności od tego, co jest dla Ciebie dostępne. Klasyk wykorzystuje kukurydzę jako cukier podlegający fermentacji. Chociaż zawsze możesz użyć innego alkoholu, to bimber może być przygotowany zgodnie z własnymi preferencjami. Doskonale sprawdza się, jako baza do różnego rodzaju nalewek, może być jednak używany w czystej postaci, wszystko zależy od gustu.

Co oznacza „bimber”

Bimber ma bardzo ciekawe znaczenie, jeżeli chcemy przetłumaczyć go na język angielski. Termin ten pochodzi od jego nielegalności, która zmusiła ludzi do robienia go w nocy lub w świetle (lub blasku) księżyca.

Pędzenie bimbru ma długą historię

Ponieważ z upraw kukurydzy o niskiej wartości można było uzyskać whisky o wysokiej wartości. Rząd Stanów Zjednoczonych miał w tym swój udział ze względu na wysokie opodatkowanie alkoholu. Kiedy rozpoczęła się era prohibicji, cały alkohol stał się nielegalny w Stanach Zjednoczonych Z dnia na dzień nielegalny alkohol, podobnie jak bimber, stał się jednym z najbardziej dochodowych biznesów w kraju. Był to również czas, gdy popularne stały się gadżety (wraz z hasłami, tajnymi drzwiami i nie tylko!) Ta dobra passa zakończyła się, gdy alkohol znów stał się legalny. Ale za każdym razem, gdy pijesz ten alkohol, pamiętaj, że pijesz coś, co odegrało ogromną rolę w historii Ameryki!

sklep z urządzeniami do destylacji online - krolestwomocy.pl

Odpowiednia aparatura do bimbru to podstawa?

Wbrew pozorom przygotowanie bimbru jest proste, jednak trzeba zaopatrzyć się z minimum potrzebnego sprzętu i przejść przez opisane kroki. Ludzie produkują bimber od pokoleń przy ograniczonych zasobach. Innymi słowy, nie potrzebujesz destylatora ani beczki – tylko kilka niezbędnych rzeczy i trochę rozsądku. Tradycyjnie jest wytwarzany z rachunku zacieru na bazie kukurydzy, ale przy założeniu, że masz odpowiednią konfigurację do destylacji, której prawdopodobnie nie masz (w końcu używanie destylatora bez odpowiednich zezwoleń jest nielegalne). Bardzo ważna jest również odpowiednia aparatura do bimbru. Ważne są również informacje, jak zrobić drożdże, które są odpowiedzialne za fermentację.

Wybierz odpowiedni zacier i dowiedz się jak zrobić drożdże

Istnieją różne rodzaje zacieru bimbru, z których możesz wybierać, próbując zrobić partię tego trunku w domu.

Zasadniczo istnieją trzy kluczowe składniki: destylatory drożdżowe, cukier granulowany i woda. Drożdże piwne to mikroorganizm żyjący w wodzie, spożywający cukier, a jego odpadami (produktem ubocznym) jest alkohol i dwutlenek węgla.

Najbardziej tradycyjny jest zacier na bazie cukru, czy kukurydzy jednak istnieje wiele innych możliwości.

Wszystko, co zawiera cukier, może zostać sfermentowane na alkohol, w tym owoce i warzywa.  Jeśli masz drzewa owocowe na swojej posesji lub w ogrodzie, z nieużywanych owoców lub warzyw możesz stworzyć niepowtarzalne i intrygujące alkohole.

aparatura do destylacji alkoholu

Jeżeli chodzi o bimber przepisy mogą być różne?

To argument, który jest dobrze dyskutowany w środowisku piwowarskim. Zwolennicy dodawania cukru często argumentują, że dodanie cukru do zacieru zwiększa końcową zawartość alkoholu, umożliwiając w ten sposób uzyskanie końcowego produktu w ramach jednej destylacji. Dzięki pojedynczej destylacji, zakładając, że masz dobry średni krój, jesteś w stanie uzyskać produkt wysokiej jakości z mnóstwem smaków z zacieru.

Czy zawsze trzeba dodawać cukru?

Z drugiej strony przeciwnicy twierdzą, że dodając dodatkowy cukier, zwiększasz tylko zawartość alkoholu w zacierze, a nie smak. W związku z tym obniży to jakość produktu końcowego. Mając niższy% zacieru, jesteś w stanie uzyskać wiele destylacji, zwiększając zawartość alkoholu i smaki produktu końcowego.

Pierwsza fermentacja – aparatura do bimbru to podstawa

Umieść składniki w fermentorze w podanej kolejności i zamknij go. W ciągu 12 godzin powinieneś zacząć widzieć fermentację cukru. Zakończenie wrzenia powinno zająć 3 lub 4 dni. Wysysaj piwo z fermentora za pomocą laski i naładuj destylator. To najlepsza metoda, ponieważ pozwala wyciągnąć piwo ze szczytu osadu, pozostawiając go niezakłóconym. Nie chcesz zawieszonych ciał stałych w destylatorze, a ta metoda działa całkiem dobrze w utrzymywaniu osadu na dnie fermentora. W tym momencie musisz podjąć pierwszą decyzję. Jakiego dna użyjesz w kolejnych zacieraniu? Prawne minimum dla zacieru kwaśnego wynosi 25%. W moim doświadczeniu nie lubię przekraczać 50%. Dla uproszczenia załóżmy, że zaczniesz od 25%. Tradycyjny angielski przepis na bimber wyrażany jest w galonach. Oznacza to, że do zacieru 5 galonów użyjesz 1-1 / 4 galonów dna i 3-3 / 4 galonów wody. Ponieważ będziesz pracował przez wiele godzin, nie chcesz zostawiać fermentora pustego. Wlej 3-3 / 4 galony wody z powrotem do fermentora, aby drożdże nie umarły podczas destylacji. Skoro już to robisz, jest to idealny moment na zebranie zużytej kukurydzy z wierzchu i zastąpienie jej taką samą ilością świeżo pękniętej kukurydzy. Później dodamy 1-1 / 4 galonów dna i jeszcze 7 funtów granulowanego cukru.

Destylacja alkoholu jest bardzo ważna

Istnieją dwa podstawowe rodzaje destylacji garnkowej: Pierwsza dotyczy tradycyjnego destylatora, który nie ma chłodzenia w szyjce ani kolumnie. Wytworzony destylat ma mniejszą odporność niż destylat wytwarzany przez destylator z kolumną frakcjonującą lub rozszczepiającą. Jest to tradycyjna metoda destylacji i wymaga wielu serii. Destylator zaoszczędzi wystarczającą ilość niskich win z pierwszych przebiegów lub cykli z rozbiórki, aby napełnić destylator na drugi przebieg. Jeśli pożądana jest potrójna destylacja, produkt z drugiej destylacji zbiera się do czasu, gdy zostanie zachowana wystarczająca ilość spirytusu, aby wypełnić destylację do trzeciego spirytusu i tak dalej. Drugi rodzaj destylacji w naczyniu prowadzi się w reaktorze zwrotnym wyposażonym w taki sposób, że kolumna może być chłodzona podczas destylacji. Ten typ destylatora jest znacznie bardziej wydajny i pozwala na wyprodukowanie wysokiej jakości spirytusu w jednym cyklu.

Destylacja

Przedestyluj pranie w garnku, uważając, aby wszystko działało wolno. Dla początkujących 2-3 krople destylatu opuszczające robaka na sekundę to prawie idealna prędkość. Podczas zbierania od czasu do czasu wlej 4-5 kropli destylatu do łyżki z równą ilością wody i popijaj. Bardzo szybko nauczysz się rozpoznawać posmak głów. Podczas pierwszego biegu najlepiej jest dokonać bardzo ostrożnych cięć. Polecam bardzo typowe kawałki whisky, powiedzmy 80% do 70%. Wraz ze wzrostem umiejętności będziesz mógł zagłębiać się w swoje kawałki, okresowo degustując nieprzyjemny smak ogonów. Kiedy nauczysz się rozpoznawać nieprzyjemne smaki głów i ogonów, będziesz w stanie wykonywać odpowiednie cięcia bez użycia areometru, co jest dużym krokiem w kierunku zostania kompetentnym gorzelnikiem. Zgodnie z prawem wszelkie alkohole zebrane powyżej 80% nie mogą być nazwane whisky, ponieważ są uważane za zbyt „lekkie” lub neutralne. Innymi słowy, mają one zbyt wysoki dowód i dlatego nie nasycają odpowiednio spirytusu smak zacieru zbożowego. Używam wszystkiego, co zebrałeś powyżej 80% jako zwód na następny bieg. Więcej informacji na temat definicji prawnych whisky i innych alkoholi można znaleźć w tytule 27 amerykańskiego kodeksu przepisów federalnych. Pamiętaj, aby wyrzucić pierwsze zebrane 150 ml lub 5 uncji płynu, aby uniknąć gromadzenia się metanolu w czasie i partiach.

Druga fermentacja

Twój fermentor powinien teraz zawierać 3-3 / 4 galonów wody, twoje stare drożdże (barm) i twoją starą kukurydzę. Weź 1-1 / 4 galonów pozostałości z poprzedniej destylacji i dodaj do niego kolejne 7 funtów granulowanego cukru. To dość łatwo rozpuści cukier. Hot backset bezpośrednio z nadal działa lepiej w rozpuszczaniu cukru, ale dodanie gorącego backsetu do fermentora zabije drożdże, więc pozwól mu ostygnąć, jeśli używasz tej metody. Następnie dodaj tę mieszaninę cukru i schłodzoną zalewę do fermentora, który już zawiera 3-3 / 4 galonów wody. Spowoduje to przywrócenie całkowitej objętości piwa do 5 galonów. Nadszedł czas, aby upewnić się, że zostały usunięte i wymienione wszystkie zużyte ziarna kukurydzy, które unoszą się na górze fermentora. Musisz to zrobić tylko wtedy, gdy planujesz ciągły ferment, to znaczy minie 7 lub 8 fermentacji, w którym to momencie twoja kukurydza zostałaby zużyta. Przykryj fermentor i pozwól mu fermentować przez kolejne 3-4 dni lub do zakończenia wrzenia. Gratulacje, jeśli wszystko wykonałeś poprawnie, jesteś teraz gotowy do uruchomienia pierwszego zacieru kwaśnego!

jak zrobić zacier do destylowania alkoholu w domu

Jeszcze tylko kilka kroków (jeżeli destylator jest dobry)

Ponownie naładuj destylator. Ponownie, zastąp 3-3 / 4 galonów wody w fermentorze, aby drożdże nie umarły podczas destylacji. Destyluj swój bimber w taki sam sposób, jak podczas pierwszego biegu, zachowując ostrożność podczas cięcia, dopóki nie zdobędziesz więcej umiejętności. Większość bimbrowników pracuje nadal w swoich destylatorach długo po zakończeniu biegu z duchem, zbierając do około 20% ABV przed zatrzymaniem. Razem głowy i ogony są ponownie wykorzystywane jako zwody. Zwykle nie schodzę tak nisko jak 20%, będziesz musiał znaleźć swoją strefę komfortu. Jeśli zaczniesz mieć niebieskie lub zielone plamki w swoim duchu, posunąłeś się za daleko lub zbytnio rozgrzewasz.

Powtórz proces i uzyskaj dobry alkohol

Po biegu zbierz 1-1 / 4 galonów backsetu, aby wrócić do fermentora na następną porcję. Powtórz ten proces zaczynając od drugiej fermentacji – produkujesz teraz zwykłą whisky zacieru kwaśnego  i z wprawą będziesz w stanie wyprodukować bardzo wysokiej jakości bimber.

destylatory i kolumny rektyfikacyjne do producenta

Królestwo Mocy – producent aparatury do detylacji

Jeżeli poszukiwany jest dobry sprzęt do bimbru, warto zapoznać się z ofertą sklepu Królestwo Mocy – pamiętajmy, dobrzej jakości sprzęt to podstawa bezpiecznej i odpowiedzialnej produkcji.