Opublikowano

Destylator Aabratek – Królestwo mocy

Królestwo Mocy oferuje profesjonalny sprzęt do destylacji

Destylator Aabratek to wysokiej jakości urządzenie przeznaczone do destylacji wyrobów cukrowych a także nastawów z owoców. Między innymi wiśni, gruszek, jabłek lub śliwek. Oczywiście możliwości jest wiele. Wszystko zależy od upodobań użytkownika. Zbiornik o pojemności stu litrów pozwala na  wyprodukowanie dużej ilości trunku. Destylatory Aabratek cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród bardzo dużej rzeszy konsumentów. Dodatkowo wykonanie ze stali nierdzewnej zapewnia bardzo długi czas używania. Spawy wykonane przez fachowców są mocne i spójne. Zespół produkujący destylatory to wieloletni fachowcy w swojej dziedzinie. Znają się na obróbce stali nierdzewnej doskonale. W efekcie powstaje produkt w doskonałej jakości. Pokuś się o zakup i przekonaj się o możliwościach destylatora.

Na czym polega destylacja ?

Destylacja jest to proces, który polega na oczyszczeniu płynu z pozostałości po fermentacji i resztek zacieru. I w tym procesie podgrzewany jest zacier w aparaturze w wyniku czego oddziela się destylat od czystego alkoholu. Produkcja najmocniejszego bimbru wymaga uwagi oraz profesjonalnego sprzętu. Proces destylacji nie może być wykonany bez odpowiedniej aparatury. W przypadku produkcji piwa czy też wina w początkowej fazie drożdże umieszczone w urządzeniu spożywają cukry. W trakcie tego procesu produkują alkohol i dwutlenek węgla. W chwili, gdy w płynie jest większa ilość alkoholu od cukru należy oddzielić alkohol od wody gdzie są drożdże. To jest właśnie proces destylacji. Podczas tego procesu konieczne jest używanie odpowiedniego sprzętu, w przeciwnym razie może się to zakończyć niepowodzeniem. Poświęcony czas i składniki zostaną zmarnowane. Jednak posiadając odpowiedni destylator do bimbru może rozpocząć się wspaniała przygoda z wytwarzaniem różnego rodzaju alkoholi. Zawsze przyjemnie jest się zrelaksować przy domowym winku przy blasku świec. Pędzenie bimbru w domowych warunkach stanie się realne z profesjonalnym destylatorem elektrycznym Aabratek.

sklep z destylatorami Królestwo Mocy w Olsztynie

Jakie jest wyposażenie destylatora Aabratek?

Podstawowym wyposażeniem destylatora do bimbru są stu litrowy zbiornik i kolumna rektyfikacyjna oraz inne przydatne elementy, które tworzą jedną spójną całość. Dzięki szczelnym połączeniom ani para ani zapach nie wydostają się na zewnątrz. Nikt nie chciałby przecież czuć takich zapachów w swoim domu. Destylator Aabratek to urządzenie niezawodne i wydajne. Precyzja i wysoka jakość wykonania przekłada się na cenę oraz wynik końcowy destylacji.

Zbiornik do destylacji

Zbiornik Aabratek do destylacji jednopłaszczowy stosowany jest najczęściej przy destylacji różnych nastawów cukrowych. Może on być wyposażony w różne dodatkowe elementy, na przykład w grzałkę elektryczną. Może być też przystosowany do podgrzewania na taborecie gazowym. Wszystkie szczegóły konsument powinien uzgodnić w czasie składania zamówienia. Pojemność 100 litrów jest spora i pozwala na produkcję dużej ilości alkoholu. Średnica zewnętrzna zbiornika wynosi 582 minimetry. Jeśli chodzi o wysokość to jest ona regulowana od 580 do 630 minimetrów. Zbiornik to jest on dość spory, gdyż ma pojemność aż sto litrów. Może być spokojnie używany przez firmy oraz osoby prywatne zajmujące się tego typu wytworami. Dennica górna ma szeroki wlew, co pozwala na bezproblemowe umycie go wewnątrz. Wyposażony jest w dwie funkcjonalne rączki ułatwiające transport. Wejście na sondę termometra do pomiaru temperatury, która mierzy temperaturę cieczy wewnątrz zbiornika. Dodatkowo dwucalowy nypel spustowy ma redukcję do dwóch cali.

Królestwo Mocy poleca profesjonalny sprzęt do destylacji - destylator Aabratek
Królestwo Mocy poleca profesjonalny sprzęt do destylacji – destylator Aabratek

Kolumna rektyfikacyjna

Kolumna rektyfikacyjna ma możliwość montażu głowicy na różnych wysokościach. Wytwarzane destylaty mogą mieć wtedy różne smaki dopasowane pod względem konkretnych upodobań konsumenta. Kolumna składa się z kilku części, które razem niezawodnie funkcjonują. Katalizator wykonany jest z rury, w którym są zamontowane podtrzymki przeciwdziałające przedostawaniu się sprężynek pryzmatycznych do wnętrza pojemnika. Naprowadzaniem alkoholu na oś wypełnieni zajmuje się pierścień buforowo centrujący, który znajduje się w górnej części katalizatora. I dzięki temu płyn nie spływa po ścianach w rurze. Zakończony jest obustronnie złączem typu SMS DN 63. Kolejną częścią jest rura zakończona obustronnie złączami SMS DN63 z portem pomiaru temperatury. Tutaj również znajduje się pierścień buforowo centrujący. Następną częścią kolumny jest kolejna rura z króćcem zaślepiona nakrętką. Wziernik rurowy pozwala na dokładnie prowadzenie pomiarów całego procesu destylacji. Głowica natomiast ma zaworek iglicowy. Posiada boczne odejście na podłączenie chłodnicy VM. Złącze SMS zostało zastosowane w celu łączenia z kolumną. Skraplacz wykonany z rury karbowanej DN12 i zakończony jest nasadką nachodzącą na rurę. Jeśli chodzi o rurki zasilające i powrotne wody, to zostały one wyprofilowane w ten sposób by można było podłączyć wężyki od dołu. Zapobiega to załamywaniu się ich w trakcie destylacji. W najwyższym punkcie pionowego odcinka głowicy został umieszczony port sondy temperatury.

Dodatkowe elementy znajdujące się w kolumnie rektyfikacyjnej

Kolumna rektyfikacyjna zawiera również dodatkowe elementy, takie jak:

 • chłodnica VM,
 • chłodniczka mała,
 • papuga.
Destylator jednopłaszczowy Aabratek do kupienia w Sklepie Królestwo Mocy
Destylator jednopłaszczowy Aabratek do kupienia w Sklepie Królestwo Mocy

Chłodnica VM

Chłodnica wykonana w całości ze stali nierdzewnej z rury o długości 380 minimetrów. Dolna część zakończona jest nyplem na wąż. Wąż jest wkręcony w mufę. Posiada rurki skierowane w dół do podłączenia zasilania i powrotu wody chłodzącej. Górna część zakończona jest kolankiem z nyplem, w który jest wkręcony zawór wykonany ze stali nierdzewnej. Do wewnątrz jest wspawana rura karbowana, dzięki której powierzchnia wymiany chłodu jest większa. Destylat osiąga wtedy temperaturę około 20 stopni Celsjusza. I to pozwala na wiarygodny pomiar mocy.

Chłodniczka mała

Kolejny element to chłodniczka mała, której zadaniem jest schładzanie destylatu. Ma długość 21 centymetrów i jest w całości wykonana ze stali nierdzewnej. Dolna i górna część chłodniczki małej zakończona jest wspawaną rurką o długości 4 centymetrów. Zawiera również skierowane w dół rurki. Służą one do podłączenia zasilania oraz powrotu wody chłodzącej. Wewnątrz niej wspawana jest rura karbowana. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie większej powierzchni wymiany chłodu. Destylat osiąga wówczas temperaturę 20stopni Celsjusza. Pomiar jest wtedy bardziej wiarygodny. Chłodniczka mała instalowana jest do kolumny rektyfikacyjnej poprzez uchwyty rurowe.

Papuga

Dodatkowe urządzenie „papuga” do kontrolowania mocy w trakcie destylacji jest bardzo przydatne. Dzięki niemu można zakończyć proces, w którym momencie się chce. Całkowita wysokość to około 30 cm i jest wykonana ze stali nierdzewnej i spawana metodą TIG. Papuga posiada podstawę o sporej średnicy i może być używana jako wolnostojąca. Tutaj znajduje się również alkoholomierz.

Producent sprzętu do destylacji Królestwo Mocy zaprasza do swojego sklepu

Elektryczny regulator mocy i jego zadanie

Elektryczny regulator mocy destylatora Aabratek  wyposażony jest w trzy sondy pomiaru temperatury, czyli w kolumnie, w głowicy i w zbiorniku. Termometry oznaczone są odmiennymi kolorami  odpowiadającymi gniazdom na regulatorze. Do regulatora należy podłączyć wtyczkę sondy. Regulator mocy posiada potencjometr dla płynnej regulacji oraz woltomierz z wygodnym wyświetlaczem. W ofercie dostępne są regulatory o różnej mocy w zależności od potrzeb klienta. Te moce to 230V i 380V. Mają one trzy lata gwarancji w razie jakichkolwiek awarii. Elektryczne regulatory mocy firma wykonuje według zamówienia klienta. Istnieje możliwość o wzbogacenie zestawu o kolejne elementy wyposażenia, na przykład większą ilość elektrozaworów czy też termometrów.

Skład zestawu do destylacji Aaabratek

 • destylator posiada duży stu litrowy zbiornik jednopłaszczowy, który jest wyposażony we wszystkie niezbędne elementy,
 • wysokiej klasy kolumna rektyfikacyjna,
 • papuga z wygodną podstawą, co pozwala na użytkowanie wolnostojące,
 • chłodnica VM wykonana ze stali nierdzewnej,
 • chłodniczka mała wykonana z całości ze stali nierdzewnej,
 • opaski zaciskowe, zawory, węże, kompletny zestaw podłączeniowy do wody,
 • elektryczny regulator mocy, który jest niezbędny do dokładnego prowadzenia procesu,
 • sondy, termometry, woltomierz z wyświetlaczem, potencjometr do płynnej regulacji pomiaru na grzałkach,
 • silikonowe węże do odbioru destylatu.
Destylator dwupłaszczowy Aabratek do zakupu w sklepie Królestwo Mocy
Destylator dwupłaszczowy Aabratek do zakupu w sklepie Królestwo Mocy

Zalety posiadania destylatora Aabratek

Zalet posiadania destylatora Aabratek jest bardzo wiele. Przede wszystkim na pierwszym miejscu można wymienić wysoką jakość wykonania wszystkich elementów. Stal nierdzewna użyta do wykonania urządzenia pozwala na bezproblemowy i bardzo długi czas użytkowania. Ogromnym plusem jest fakt, iż w warunkach domowych można wyprodukować alkohol jaki się tylko pragnie. Dodatkowo nie będzie to zbyt trudne zadanie z użyciem destylatora do bimbru Aabratek. Efektem końcowym będzie uzyskanie alkoholu wysokiej jakości. Bimbrownica Aabratek charakteryzuje się solidnym wykonaniem i przystępną ceną. Mając zamiar zająć się produkcją bimbru najlepiej jest wybrać cały zestaw. Kompletna aparatura umożliwia sprawne i prawidłowe przygotowanie trunku. Może to być bimber, whisky, piwo, wino czy też inny alkohol. Profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem są w stanie wykonać każdy destylator, specjalnie pod zamówienie potencjalnego klienta. Hala produkcyjna wyposażona w profesjonalny sprzęt pozwala na zrealizowanie każdego projektu ze stali nierdzewnej. Kwota, jaką trzeba zapłacić za bardzo dobrej jakości destylator jest spora ale warta swej ceny. W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań klient może liczyć na fachowe doradztwo. Odpowiedź zostanie udzielona na każde nurtujące pytanie. Dowiesz się jakie dodatkowe akcesoria są potrzebne by proces destylacji przebiegał jeszcze sprawniej a efekt końcowy był jak najbardziej zadowalający. W końcu fachowcy w swojej dziedzinie doskonale znają się na swoim fachu. Zadowolenia i satysfakcja klienta jest sprawą najwyższej wagi. Szczegółowa oferta destylatorów Aabratek znajduje się na stronie producenta Królestwo Mocy.